الحاج استاد اسدی: دعا باعث سعادت دینا وآخرت انسان مؤمن می شود.

کویته (جامعه ) : شب ششم محرم الحرام مصادف شد با شبی با فضلیت جمعه؛ شبی که در آن تمام درهای رحمت الهی بروی بندگان صالحش باز می باشد، در شب جمعه فرشتگان و ملائک همه  بدستور خداوند بین زمین و آسمان ندا می کنند که آیا گرفتار و حاجت مند هست، تا که حاجتش را از خدا بخواهند؟ در همچون شب با معنویت و با فضلیت؛ حجة الاسلام الحاج استاد اسدی مدیرمحترم جامعه امام صادق (ع) و امام جمعه شهر کویته در جمع عزا داران ابا عبدالله الحسین (ع) در باره فضلیت و معنویت دعا کردن از نظر معصومین اشاره کرده وافزود: دعا خود یک وسیله ای می باشد که باعث نزدیک شدن عبد با معبودخویش ومخلوق با خالق خود می شود.

ایشان همچنان درباره اهمیت دعا از زبان ائمه علیهم السلام اشاره کرده فرمود؛ دعا موجب نزدیکی به خدا می شود امام صادق علیه السلام می فرماید : عَلَیکُم بِالدُّعاءِ، فَإِنَّکُم لاتَقَرَّبونَ إِلَى اللّه  بِمِثلِهِ ، وَلا تَترُکوا صَغیرَةً لِصِغَرِها أَن تَدعُوا بِها ، إِنَّ صاحِبَ الصِّغارِ هُوَ صاحِبُ الکِبارِ؛ شما را سفارش مى کنم به دعا کردن، زیرا با هیچ چیزی مانند دعا به خدا نزدیک نمى شوید و دعا کردن براى هیچ امر کوچکى را، به خاطر کوچک بودنش رها نکنید، زیرا حاجتهاى کوچک نیز به دست همان کسى است که حاجتهاى بزرگ به دست اوست . (کافى، ج۲، ص۴۶۷، ح۶)

ایشان افزودن: اگر انسان بعضی وقت ها چیزی را از خداوند می خواهد ولی بر آورده نمی شود درآن مصلحت انسان می باشد زیرا خداوند مصلحت بنده اش را سنجیده کار می نماید، هر گاه در کاری مصلحت نباشد هرچند بنده اش از خدا بخواهد برآورده نمی شود، همچنان که امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب فرموده است: رُبَما سَأَلتَ الشَّىْ ءَ فَلا تُؤتاهُ وَاُوتیتَ خَیرا مِنهُ عاجِلاً أَو آجِلاً أَو صَرَفَ عَنکَ لِما هُوَ خَیرٌ لَکَ، فَلَرُبَّ أمرٍ قَد طَلَبتَهُ فیهِ هَلاکُ دینِکَ لَو اوتیتَهُ، فَلتَکُن مَسأَلَتُکَ فیما یَبقى لَکَ جَمالُهُ وَیُنفى عَنکَ وَبالُهُ؛ گاه چیزى را (از خدا) مى خواهى اما به تو داده نمى شود و دیر یا زود بهتر از آن به تو داده مى شود، یا به خاطر آنچه خیر و مصلحت تو در آن است از برآورده شدن خواسته ات دریغ مى شود، زیرا بسا خواسته اى که اگر برآورده شود به نابودى و تباهى دین تو مى انجامد ، پس، چیزى بخواه که زیبایى و نیکیش برایت مى ماند و پیامد سوئى ندارد . (نهج  البلاغه، نامه ۳۱)

انسان هر گاه از دعا کردن و خواستن حاجت از خداوند روی بگرداند؛ بنا بفرموده ی امام حسین (ع) عاجزترین انسان ها خواهد بود: أَعجَزالنّاسٍ مَن عَجَزَ عَنِ الدُّعاء؛ عاجزترین مردم کسی است که نتواند دعا کند . (بحارالانوار، ج۹۳، ص ۲۹۴)

دعا مفتاح کل شرّ و و موخی عبادت بشمار آمده است؛ دعا کردن و خواستن چیزی را از خالق منّان نه شرک هست ونه بدعت؛ بلکه خواسته ی هست که خداوند دستور داده به بندگانش که بخوانید مرا واز من بخواهید چیزی که من شما را استجابت نموده وپاسخ خواهم گفت : وَ قَالَ رَبُّکُمُ ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکُمْ إِنَّ الَّذِینَ یَسْتَکْبِرُونَ عَنْ عِبَادَتِی سَیَدْخُلُونَ جَهَنَّمَ دَاخِرِینَ‌ (۶۰) و پروردگارتان فرمود : « مرا بخوانید تا شما را اجابت کنم . در حقیقت، کسانى که از پرستش من کبر مى‏ورزند به زودى خوار در دوزخ درمى‏آیند. » ﴿غافر، ۶۰﴾

مجلس با خواندن روضه ای ایشان و نوحه خوانی و سینه زنی عزا داران و در اخیر با دعا کردن الحاج استاد اسدی پایان یافت.

نوشته شده توسط علی یوسفی. در دسته اخبار حوزه (جامعه الامام الصادق ع ), اخبار کویته, محرم و عاشورا

انتشار یافته در عقرب ۱۱, ۱۳۹۳ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد الحاج استاد اسدی: دعا باعث سعادت دینا وآخرت انسان مؤمن می شود.. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


9 − دو =