تاکید پاکستان برای خدمت رسانی بیشتر به زوار در دیدار با رئیس جمهور عراق

1397110512022932316447814

تاکید پاکستان برای خدمت رسانی بیشتر به زوار در دیدار با رئیس جمهور عراق

به نقل از داو نیوز، «سید ذوالفقار عباس بخاری» معاون ویژه امور پاکستانی های خارج از کشور نخست وزیر پاکستان با «برهم احمد صالح»  رئیس جمهور عراق دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار طرفین بر لزوم امضا تفاهم نامه هایی که منجر به گسترش همکاری میان دولت اسلام آباد و بغداد شود تاکیدکردند.

طبق اعلام سفارت پاکستان در بغداد این تفاهم نامه بخش‌های مختلفی را در بر می‌گیرد و می‌تواند مناسبات دو کشور را بهبود بخشد.

طبق اعلام اولیه در این تفاهم نامه قرار است پاکستان لیستی از هنرمندان خود را به عراق تحویل دهد تا سفر آنان به این کشور تسهیل شود.

از سوی دیگر دولت عراق ویزای تجار و سرمایه گذاران پاکستانی را نیز به آسانی صادر خواهد کرد تا مشکلی برای سفر به عراق نداشته باشند.

قرار است سرمایه گذاران پاکستانی در بخش‌های عمرانی، کشاورزی و نفتی کشور عراق نیز سرمایه‌گذاری کنند و دولت بغداد از آنان حمایت کند.

بخاری در این دیدار تاکید کرد: اسلام آباد آماده انتقال تجربیات خود به عراق است تا با همکاری این کشور مسلمان در زمینه‌های مختلف هم افزائی شکل بگیرد.

وی افزود: امیدواریم این تفاهم‌نامه به زودی امضا شده و مهم ترین بخش آن یعنی حفظ امنیت و کرامت زوار پاکستانی نیز به مرحله اجرایی برسد.

این اولین دیدار رسمی سران مسئولین دولت جدید پاکستان با سران عراق است و انتظار می رود به زودی مقامات عالی رتبه دو کشور باهم دیدار داشته باشند.

 

نوشته شده توسط حاجی علی رامیز. در دسته آخرین مطالب, اخبار جهان, اخبار پاکستان, فرهنگی تبلیغی

انتشار یافته در دلو ۰۵, ۱۳۹۷ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد تاکید پاکستان برای خدمت رسانی بیشتر به زوار در دیدار با رئیس جمهور عراق. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


پنج × 2 =