تصمیم تاریخی عمران خان برای مردم «گلگیت بلتستان»

6-15

تصمیم تاریخی عمران خان برای مردم «گلگیت بلتستان»

به نقل از اکسپرس نیوز، سرانجام «عمران خان» نخست وزیر پاکستان یکی از تاریخی ترین تصمیمات این کشور را گرفته و با رسمی شدن ایالت گلیگت بلتستان موافقت کرد.

وی تصریح کرد: از آنجا که گلگیت بلتستان یکی از مناطق متنازع و تعیین تکلیف نشده است تا زمان تعیین تکلیف کامل و نهایی کشمیر، این منطقه یکی از مناطق رسمی پاکستان خواهد بود.

به این ترتیب تصمیم گیری قطعی در مورد منطقه استراتژیک و مهمی که ۷۰ سال است بخش غیر رسمی پاکستان بوده و نقشی در تعیین نمایندگان پارلمان و سنای این کشور ندارد گرفته شد.

با توجه به رای مثبت عمران خان به زودی پارلمان پاکستان تصمیمات قانونی را در مورد اجرایی این شدن این تصمیم خواهد گرفت و یکی از درخواست های مهم مردم مناطق شمالی پاکستان محقق خواهد شد.

عمران خان پیش از رسیدن به قدرت تاکید کرده بود که قصد دارد مشکل مردم ایالت گلگیت بلتستان را برای همیشه حل کند.

سرتاج عزیز به عنوان نماینده کمیسیون پیگیری این دستور نخست وزیر انتخاب شده است و موظف است بستر قانونی برای احقاق تمام حقوق مردم این ایالت جدید را فراهم کند.

پیش از این پاکستان به صورت رسمی چهار ایالت داشت و اینک ایالت گلگیت بلتستان به عنوان پنجمین ایالت رسمی این کشور محسوب می شود.

نوشته شده توسط حاجی علی رامیز. در دسته آخرین مطالب, اخبار پاکستان

انتشار یافته در قوس ۰۷, ۱۳۹۷ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد تصمیم تاریخی عمران خان برای مردم «گلگیت بلتستان». شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


+ سه = 7