جشن میلاد سرداران کربلاء درجامعه امام صادق(ع) برگزارشد+ عکس

DSC_0950

حسین سلطان عشق،عباس ساقی و سجاد راوی عشق.

کویته : (جامعه ) ماه شعبان؛ ماهی با فضلیت، وماه شادی و خوشحالیست.

سوم شعبان: مصادف است با سالروز ولادت سرور آزاداگان امام سوم شعیان، حضرت حسین ابن علی (ع) کسی که درس آزادی  و حریّت را برای تمام عدالت خواهان و آزادگان جهان دادند و با شعاری ”هیهات من الذلّه” اش نشان دادن که هیچ گاهی زیر بار استبداد ظلم نرفته و نخواهد گذاشت که حق مظلومان و بیچاره گان پایمال شده و همیشه انسانهای جابر و ظالم بر مردم دنیا مسلط باشند.

چهارم شعبان: سالروزی تولد یگانه پرچم دار کربلا حضرت ابالفضل العباس (ع) کسی اسوه و الگوی وفا و برادری، بوده و برای تمام کسانی که ادعای وفا، برادری، شجاعت، صداقت و عشق به فامیل و اطرافیانش را دارند، نشان می دهند که چگونه باید تا پای جان برای دفاع از حریم و شخصیت خاندان برادر و یارانش ایستادگی نمایند.

پنجم شعبان: سالروزی، ولادت حضرت علی ابن الحسین؛ زین العابدن (ع) امام چهارم شیعیان، پیام آور کربلای حسین، کسی که با عمه اش زینب (س) پیام آزادگی و عدالت خواهی پدرش امام حسین را بگوش جهانیان و آزاده پیشگان، رسانیده و نگذاشتن که قیام عدالت خواهی پدرش از بین رفته و نابود شوند.

DSC_0924 DSC_0902 DSC_0957 DSC_0942

ازچنین روزهای فرخنده و با میمنت، که آورنده ای گل شادی و لبخند بر چهره و لبهای عاشقان خاندان اهلبیت (ع) می باشند؛  در مدرسه جامعه امام صادق (ع) زیری سرپرستی؛ حجت الاسلام الحاج استاد محمد جمعه اسدی، مراسم (جشن و مسابقه منقبت خوانی) برگزار گردید.

منقبت خوانان و نعت سرایان، هر کدام به نوبه ای شان، برای مستمعین و عاشقان امامت و لایت، سرود، شعر، منقبت و نعت های زیبای را خواندن که باعث خوشحال شدن حاضرین در محفل شدند.

در آخرمحفل، حجت الاسلام استاد اکبرحسین زاهدی، به سخنرانی پرداخته و چگونگی زندگانی امام حسین (ع) به را بحث و بررسی گرفتن.

ایشان در ضمن سخنانش؛ حدیث و جمله ای معروف از زبان پیامبر اسلام (ص) را که در وصف از حضرت امام حسین (ع) می باشد خوانده و در توضیح آن افزود: چنانچه درحدیثی پیامبر (ص) آمده که حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است،هرکس اگر با استفاده از راه، و سیره ای آنحضرت درست رفتار نمایند، بسر منزلی نجات رسیده واز گمراهی در امان خواهد ماند.

امام حسین (ع)، با قیام کردنش، درس آزادی خواهی و عدالت طلبی را برای جهانیان و تمام انسان های آزاده و عدالت خواه داده و برای دنیا این پیام را دادن که هیچ گاه زیر بار ظالمان نرفته و در مقابل آنان سرتعظیم خم ننمایید.!

چنانچه پیامبر اکرم (ص) در حدیثی دیگر می فرماید: “حسین منی و انا من حسین ” راه حسین و کاری حسین همان راه و سیره پیامبر(ص) بوده و هدفش نیز همان هدفی جدی بزرگوارش می باشد.

لذا: هر انسان اگراز گفتار و سیره ای ابا عبدالله  الحسین (ع)  در زندگی خود الگو گیری نمایند، هیچ زمانی کسی نمی توانند ظلمی را نسبت به آن شخص انجام دهند.

لازم به ذکر است به همین مناسبت (میلاد سرداران کربلاء) به حایزین مقام اول دوم وسوم هرسه مقطع که دراین مسابقه منقبت خوانی شرکت نمودند جوایز نقدی وغیر نقدی از طرف امام جمعه شهر کویته ومدیر مسئول جامعه امام صادق(ع)  اهداء شد.

DSC_0937 DSC_0945 DSC_0954 DSC_0956 DSC_0820 DSC_0928 DSC_0955

در اخیر، محفل با دعای ایشان (استاد محمد جمعه اسدی) و اهداء شیرینی، پایان یافت.

نوشته شده توسط حاجی علی رامیز. در دسته آخرین مطالب, اخبار جهان, اخبار حوزه (جامعه الامام الصادق ع ), اخبار پاکستان, اخبار کویته, فرهنگی تبلیغی, فوتو بلاگ

انتشار یافته در ثور ۱۵, ۱۳۹۶ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد جشن میلاد سرداران کربلاء درجامعه امام صادق(ع) برگزارشد+ عکس. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


2 + = سه