در باره ما

logo-jameia

جامعه امام صادق (ع) واقع در شارع علمدار کویته بلوچستان پاکستان از سال ۱۹۷۸میلادی بعنوان مرکز علمی آموزشی و فرهنگی تبلیغی و عبادی و فلاحی جایگاه خود را ، در میان شیعیان پاکستان حفظ نموده و منشاء خیر و برکات در منطقه بوده است. جامعه امام صادق (ع) به همت آقایان حجة الاسلام مرحوم سید حسن فاضل و حجة الاسلام شیخ علی افتخاری و به همکاری مرحوم حجة الاسلام شریعت نماینده حضرت امام خمینی (قدس سره) در پاکستان تأسیس و پایه گزاری گردیده است .

تکمیل ساختمان جامعه امام صادق (ع) به فعالیت و زحمات فوق العاده پرنسپل فعلی جناب حجة السلام والمسلمین حاج آقای محمد جمعه اسدی صورت گرفته و تاکنون بحمدالله دارای ساختمان عالی و مجهز به تجهیزات آموزشی فرهنگی و رهایشی می باشد.

جامعه امام الصادق شعبه خواهران بنام (مدرسه خدیجه الکبری ) دارد گه در ضلع شرقی طبقه دوم مدرسه واقع می باشد .

بطور کلی فعالیت این حوزه را  در دوبخش می توان تعریف کرد :

الف : بخش فعالیت ها وآموزش های حوزوی

ب: فعالیت های فرهنگی تبلیغی :

باکمال افتخار میتوان ادعا کرد تربیت یافتگان این مرکز اکنون در حوزه علمیه قم متجاوز از صد نفر علماء و طلاب مشغول تحصیل و یا در حال تکمیل مدارج علمی می باشند.   انشاء الله در آینده نزدیک هریک نیروی کار آمد و مؤثر در دنیای اسلام و جهان تشیع خواهند شد. و نیز در گوشه گوشه پاکستان از کراچی تا بلتستان و گلگیت و از داخل بلوچستان الی پنجاب و سرحد در حوزه های علمیه و مساجد و مراکز علمی ایفاء وظیفه و فعالیت می نمایند، بهره علمی و معنوی را از جامعه امام صادق (ع) گرفته اند.

صاحب امتیاز : مسول حوزه علمیه و امام حمعه  کویته  حجه الاسلام والمسلمین حاج اقای اسدی

سردبیر ومدیر مسئول و نویسنده : عزیزالله رحیمی