شب تاسوعا حسینی در حوزه علمیه جامعه امام صادق (ع) به پاس داشته شد//تصاویر

شب نهم محرم الحرام

شب تاسوعا حسینی است. شب که امام حسین(ع) به برادرش حضرت ابوالفضل دستور میدهد تا امشب را از دشمن مهلت بیگیرد تا با خدایش کمی خلوت کند.
مجلس عزاداری با معنویت با شرکت اساتید نهایت گرامی، طلاب محترم و مؤمنین در حوزه علمیه برگزار شد که شامل سخنرانی، نوحه خوانی و مداحی بودند.
سخنران اول طبق برنامه ریزی از قبل یکی از طلاب گرامی بود و سخنران دوم حجة الاسلام والمسلمین دکتور مصطفی خرمی یکی از اساتید حوزه .
جناب دکتور بحث مهم شب گذشته را ادامه داد. ایشان در پاسخ به سوال که شب گذشته اینچنین طرح کرده بود (چرا حادثه عاشورا اتفاق افتاد، در حالیکه امام حسین (ع) بدست کسانی شهید شدند که خودشانرا مسلمان قلمداد میکردند) افزود:
وقتی حضرت رسول گرامی اسلام برزندانیان بنی امیه منت گذاشت و آنهارا رها کرد، اما بشرطها وشروطها. و آن شرط این بود که از این پس بنی امیه حق در حکومت ندارد. ایشان ازاین شرط پیغمبر نسبت به بنی امیه بایکوت سیاسی یاد کرد.اما این شرط به پاس داشته نشد. بلکه در دوران خلیفه سوم معاویه استاندار شام شد.

 42146037_2248393318769841_3596172573592780800_o 42189821_2248393438769829_6850659646722539520_oDSC_0177 DSC_0180
استاد خرمی یکی دیگر از عوامل رخ داد قیام عاشورا را کودتای سفید بنی سقیفه دانیست ( که درشب هشتم بیان داشت) که سکوت ۲۳ ساله حضرت علی (ع) را در پی داشت.حضرت علی (ع) در خطبه شقشقیه این چنین بیان کرده است. سکوت این ۲۳ سال طوری گذشت که استخوان در گلو و خار در چشم داشتم. و ادامه این بحث را موکول کرد به شب بعدی
سخنران سوم حجة الاسلام والمسلمین حاج آقای استاد اسدی مدیر مسؤل حوزه و امام جمعه کوئته در باره اینکه چرا قیام امام حسین(ع) از یاد مردم نمیرود، فرمود:
هرکاری که برای خدا و محضا برای او باشد، او برای همیشه ابدی خواهد شد. کاری که امام حسین(ع) کرد، برای خدا و پیغمبرش و اصلاح پیروانش بود.
امام جمعه کوئته خطاب به عزاداران حسینی کرد و افزود:
شما در جریان هستید که هرساله نسبت به سال قبلی عشق حسین و معرفت حسین در قلوب جوینده گان راه حق و حقیقت بیشتر و افزونتر می شود.
در آفریقا، تظاهرات میلیونی در روز عاشورا دال برااین امر است. عشق به امام حسین (ع) رنگ، زبان، فرهنگ، نژاد و قوم و قبلیه نمی خواهد بلکه برعکس قلب پاک و عاری از آلوده گی می خواهد.

((رحمت الله ماندگار)) محرم الحرام ۱۴۴۰

 

نوشته شده توسط حاجی علی رامیز. در دسته آخرین مطالب, اخبار جهان, اخبار حوزه (جامعه الامام الصادق ع ), اخبار کویته, صوت و نوحہ, فرهنگی تبلیغی, فوتو بلاگ, محرم و عاشورا

انتشار یافته در سنبله ۲۹, ۱۳۹۷ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد شب تاسوعا حسینی در حوزه علمیه جامعه امام صادق (ع) به پاس داشته شد//تصاویر. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


یک × 2 =