شب سوم عزاداری// تصاویر

41774615_2244857432456763_8869419036052553728_n

عزاداری شب سوم محرم الحرام

شب سوم محرم الحرام که مصادف بود با شب جمعه، مؤمنین بیشتری حضور به هم رسانده بودند و ار سخنان گهر بار و پر مغز استادان محترم استفادها بردند.
سخنرانان هر یک بنوبه خود ایراد سخن کردند. حجة الاسلام والمسلمین استاد دکتور مصطفی خرمی امشب به دو موضوع پرداختند که یکی اش جنبه اخلاقی داشتند و دیگری اش جنبه تاریخی. ایشان نیاز عالم بشریت به قیام همچون حادثه روز عاشورا را بیان داشتند.
و سخنرانی دومی، حجة الاسلام والمسلمین حاج آقای اسدی امام جمعه کویته و مدیر مسؤل جامعه امام صادق (ع) بودند.که با قرائت حدیث ی از امام حسین (ع) که فرمود:
(إنی لم أخرج أشراً ولا بطراً ولا ظالماً ولا مفسداً انما خرجت لطلب الاصلاح فی امة جدی) اشاره به اهداف حضرت از حرکت به سوی کوفه از مدینه نمود!

DSC_0128
ایشان افزود: یزیدیان خواستند در آن زمان خفقان یک چهره بسی وارونه از حضرت ابا عبدالله(ع) به مردم نشان بدهند، طوری که قیام حضرت را یک شورش علیه حاکم اسلامی و خود امام حسین(ع) را یک خارجی قلام داد کردند .
ولی غافل از اینکه حضرت از همه چه آگاه است و هر فرصت که نصیبش می شود؛ اهداف عالیه ی خودرا ابلاغ میکند و در وصیت خود به برادرش محمد حنفیه می فرماید:یعنی من یک مرد جاه طلب، مقام طلب، اخلالگر، مفسد و ظالم نیستم قیام من قیام اصلاح طلبی است قیام و خروج کردم برای اینکه می خواهم امت جد خودم را اصلاح کنم من می خواهم امر به معروف و نهی از منکر کنم و به سیره جدم رسول خدا و پدرم علی بن ابیطالب رفتار کنم.
اصلاح امت مسلمه یکی از اهداف عالیه حضرت میباشند. مسلمانهایکه سنت نبوی را دیگر کم کم به فراموشی می سپردند و خلافت را نزادی بلکه خانوادگی و از این هم جلوه تر رفتند و آن اینکه نسل به نسل منتقل می کردند. واگر حادثه کربلاء نمیبود، دیگر خبری از اسلام که پیمبر(ص) آورده بود، نبود.

DSC_0117

((رحمت الله ماندگار)) محرم الحرام ۱۴۴۰

نوشته شده توسط حاجی علی رامیز. در دسته آخرین مطالب, اخبار جهان, اخبار حوزه (جامعه الامام الصادق ع ), اخبار کویته, فوتو بلاگ, محرم و عاشورا

انتشار یافته در سنبله ۲۳, ۱۳۹۷ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد شب سوم عزاداری// تصاویر. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


3 × = سه