عمران خان: جامعه جهانی به کشتار بی‌رحمانه مردم کشمیر واکنش نشان دهد

189009_1642063_updates

عمران خان: جامعه جهانی به کشتار بی‌رحمانه مردم کشمیر واکنش نشان دهد

به نقل از داون نیوز، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان با محکوم کردن آغاز دور جدید کشتار و سرکوب مسلمانان کشمیر خواستار واکنش جامعه جهانی شد.

وی تصریح کرد: سرکوب مردم بی دفاع و مظلوم کشمیر تاسف‌بار است و مجامع بین المللی باید نقش پر رنگ تری در حل این مشکل از خود نشان دهند.

عمران خان گفت: زمان آن رسیده است که سازمان ملل به تعهد خود عمل کرده و دولت هند را مجبور کند که دست از اشغال کشمیر بردارد.

نخست وزیر پاکستان افزود: وقوع انفجار در میان معترضین کشمیری نشان از توطئه‌ای سازمان یافته علیه آنان دارد و اگر مجامع جهانی با سرعت وارد عمل نشوند ممکن است وضع وخیم‌تر شود.

رهبر حزب تحریک انصاف تاکید کرد: ما حمایت های سیاسی و انسانی خود از مردم مقاوم کشمیر را ادامه می دهیم و می‌دانیم که آنان به پیروزی دست خواهند یافت.

گفتنی است در سرکوب روز گذشته مردم کشمیر توسط نظامیان هندی حداقل ۱۴ نفر به شهادت رسیدند که ۶ تن از آنها در جریان یک انفجار جان خود را از دست دادند.

سایر مقام های سیاسی پاکستان نیز این کشتار بی‌رحمانه را محکوم کرده و خواستار واکنش مجامع بین المللی علیه دولت و نظامیان هندی شدند.

نوشته شده توسط حاجی علی رامیز. در دسته آخرین مطالب, اخبار جهان

انتشار یافته در عقرب ۰۱, ۱۳۹۷ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد عمران خان: جامعه جهانی به کشتار بی‌رحمانه مردم کشمیر واکنش نشان دهد. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


دو × = 10