عثمان سیف الله، خطرناک ترین تروریست لشکر جهنگوی در کویته کشته شد

 

کویته: روز گذشته (یک شنبه) عثمان سیف الله کرد، خطرناک ترین تروریست لشکر جهنگوی، در درگیری با نیروی امنیتی (ایف سی) در منطقه سریاب شهر کویته کشته شد. عثمان سیف الله کرد در کشتار و ترور بیش از هزار نفر از قوم هزاره و شیعه دست داشته و طراح اصلی بم گزاری و حملات انتحاری بوده است. به گفته مقامات نیروی امنیتی، این شخص مظنون اصلی حمله انتحاری سانحه امام بارگاه شکارپور، که در ان بیش از ۶۰ کشته شد، بوده است.

یک مقام نیروی امنیتی، که نخواسته نامش فاش شود، به روزنامه دان گفته است که  نیروی امنیتی(ایف سی) با همکاری سازمان اطلاعات عملیات در منطقه سریاب رود شهر کویته انجام داد. تروریستها که در داخل یک هوتل مخفی بودند در مقابل نیروی امنیتی آتش گشودند. در نتیجه تبادل گلوله دو نفر از تروریستها بشمول عثمان سیف الله کرد کشته و شخص دیگر دستگیر شده است. در این درگیری پنج نفر از نیروی امنیتی  زخمی شده اند که وضعیت دو نفر آنها وخیم گزارش شده است.

عثمان سیف الله در رابطه به پرونده حملات مرگبار به افراد هزاره و شیعه قبلا دستگیر شده بود و در سال ۲۰۰۸ از زندان نیروی ضد تروریست از منطقه  تحت کنترول ارتش بدون شکستن قفل زندان فرار کرده بود. وی تحت تعقیب حکومت بود و دو نیم میلیون روپیه قیمت سرش از طرف حکومت اعلام شده بود.

usman_saifullah

لاش عثمان سیف الله در شفاخانه شهر کویته

روزنامه دان به نقل از منابع اطلاعات نوشته است که عثمان سیف الله رابطه نزدیک با شبکه القاعده و طالبان افغانستان داشته است.

نوشته شده توسط مدیر کل. در دسته اخبار کویته

انتشار یافته در دلو ۲۷, ۱۳۹۳ با ۱ دیدگاه

۱ دیدگاه

۱ دیدگاه در عثمان سیف الله، خطرناک ترین تروریست لشکر جهنگوی در کویته کشته شد در حال حاظر وجود دارد . شاید شما مایل به افزودن نظر شخصی خودتان هستید؟

  1. خدار هزاران بار سپاس که این جنایتکار به جهنم واصل شد.

دیدگاهتان را بنویسید


+ 3 = دوازده