وزیر امور مذهبی پاکستان: پیوند ایران و پاکستان ناگسستنی است

139705301045283615098324

«پیر محمد نورالقادری» وزیر امور مذهبی پاکستان

«پیر محمد نورالقادری» وزیر امور مذهبی پاکستان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگارتسنیم اعلام کرد: بین این دو کشور بزرگ ایران و پاکستان نه تنها ارتباط همسایگی وجود دارد بلکه روابط عمیق دینی و اعتقادی نیز از دیر باز وجود داشته است.

وزیر امور مذهبی پاکستان تصریح کرد: ما نمیتوانیم به روابط عمیق با ایران توجهی نداشته باشیم و بر پایه این روابط است که ارتباط ما با همسایگان شکل می گیرد.

عضو کابینه عمران خان گفت: روابط ایران و پاکستان نشات گرفته از عالم همسایگی و همدلی است که میان این دو کشور وجود دارد.

 پیر محمد نورالقادری افزود: اگر سو تفاهم هایی وجود دارد باید هر چه سریعتر برطرف شوند و ارتباط بین دولت های دو کشور ،  مردم دو کشور  و شیوخ مذهبی و علمی دو کشور و حتی دانشجویان ایرانی و پاکستانی و ارتباط میان دانشگاه ها به سود ایران و پاکستان خواهد بود و تمام مسلمانان نیز می توانند از این ارتباط بهره ببرند

وی در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت غیر مسلمانان در حکومت عمران خان گفت: ما غیر مسلمانان را هیچگاه اقلیت به حساب نمی آوریم زیرا ممکن است نام اقلیت باعث دلخور شدن آنان شود، آنان برادران ما هستند و جزئی از این کشور به حساب می نمی آید، و از تمام حقوقی که یک پاکستانی بهره مند می شود غیر مسلمانان نیز بهره مند هستند.

این وزیر  گفت: ما ارتباط مستمر خود با آنان را حفظ می کنیم و تلاش خواهیم کرد حقوق آنان را احقاق کنیم، و به آنان این احساس را هدیه خواهیم داد که برای ما بسیار مهم هستند.

گفتنی است کابینه عمران خان روز گذشته مراسم سوگند خود را مقابل رئیس جمهور پاکستان به انجام رساندند و وزیر امور مذهبی پاکستان در اولین مصاحبه اختصاصی خود پس از تصدی پست وزرات این سخنان را بیان نمودند.

نوشته شده توسط حاجی علی رامیز. در دسته آخرین مطالب, اخبار جهان, اخبار پاکستان

انتشار یافته در سنبله ۰۱, ۱۳۹۷ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد وزیر امور مذهبی پاکستان: پیوند ایران و پاکستان ناگسستنی است. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


4 + = ده