وقایع روز هفتم محرم

سلام دوستان

امید که عزا داری این شب ها  از همه فبول باشد با این امید می روم سراغ وقایع  روز هفتم ماه محرم . در این روز دو وقایع مهم ثبت تاریخ شده است .

۱٫ در روز هفتم محرم عبید اللّه‏ بن زیاد ضمن نامه‏ ای به عمر بن سعد از وی خواست تا با سپاهیان خود بین امام حسین و یاران، و آب فرات فاصله ایجاد کرده ، اجازه نوشیدن آب به آنها ندهد.

عمر بن سعد نیز بدون فاصله “عمرو بن حجاج” را با ۵۰۰ سوار در کنار شریعه فرات مستقر کرد و مانع دسترسی امام حسین علیه‏السلام و یارانش به آب شدند.

۲٫ در این روز مردی به نام “عبداللّه‏ بن حصین ازدی” ـ که از قبیله “بجیله” بود ـ فریاد برآورد: ای حسین! این آب را دیگر بسان رنگ آسمانی نخواهی دید! به خدا سوگند که قطره‏ای از آن را نخواهی آشامید، تا از عطش جان دهی!

امام علیه‏السلام فرمودند: خدایا! او را از تشنگی بکش و هرگز او را مشمول رحمت خود قرار نده.

حمید بن مسلم می‏گوید: به خدا سوگند که پس از این گفتگو به دیدار او رفتم در حالی که بیمار بود، قسم به آن خدایی که جز او پروردگاری نیست، دیدم که عبداللّه‏ بن حصین آنقدر آب می‏آشامید تا شکمش بالا می‏آمد و آن را بالا می‏آورد و باز فریاد می‏زد: العطش! باز آب می‏خورد، ولی سیراب نمی‏شد. چنین بود تا به هلاکت رسید.

این بود وقایع این روز :

اما روز ها وشب ها محرم الحرام در کویته با تدابیر شدید امنیتی  سپری می شود  مردم به حالت عادی سر گرم مراسم عادی خود هستند .http://jispk.persiangig.com/jamia/11-2013/quetta-jamia-muharram-7.jpg

در جامعه امام الصادق (ع) نیزمثل شب های قبل مراسم خوب برگزار شد  امشب طبق سالهای گذشته برنامه  علم برداری نیز انجام شد . این مراسم با سخنرانی طلاب مدرسه آغاز با صحبت های حجه الاسلام حاج اقای اسدی وروضه ایشان ادامه یافت با سینه زنی دعا ایشان پایان پذرفت .http://jispk.persiangig.com/jamia/11-2013/quetta-jamia-muharram-5.jpghttp://jispk.persiangig.com/jamia/11-2013/quetta-jamia-muharram-6.jpg

در ادامه توجه  شما به روضه ایشان جلب می نمایم

بعد ار ختم مراسم در جامعه  ، بادوست عزیزم جناب آقای  عاقلی  به هئت حسینی سید اباد رفتیم  . هیئت حسینی سید آباد از قدیمی ترین با تجربه ترین هیئت حسینی در کویته می باشد .

ما وقتی رسیدم که موقع سینه زنی بود . واقعا جای شما دوستان خالی  از جمعیت نظم  ونحوه سینه زنی شان بسیار لذت بردم . حیفم آمد با شما دوستان شریک نساریم  .  این شما و این سینه زنی وعزا داری


رحیمی کویته

نوشته شده توسط مدیر کل. در دسته اخبار حوزه (جامعه الامام الصادق ع ), محرم و عاشورا

انتشار یافته در عقرب ۲۰, ۱۳۹۲ با ۱ دیدگاه

۱ دیدگاه

۱ دیدگاه در وقایع روز هفتم محرم در حال حاظر وجود دارد . شاید شما مایل به افزودن نظر شخصی خودتان هستید؟

  1. sghkl

دیدگاهتان را بنویسید


− دو = 7