وقایع روز هفتم محرم

سلام دوستان

امید که عزا داری این شب ها  از همه فبول باشد با این امید می روم سراغ وقایع  روز هفتم ماه محرم . در این روز دو وقایع مهم ثبت تاریخ شده است .

۱٫ در روز هفتم محرم عبید اللّه‏ بن زیاد ضمن نامه‏ ای به عمر بن سعد از وی خواست تا با سپاهیان خود بین امام حسین و یاران، و آب فرات فاصله ایجاد کرده ، اجازه نوشیدن آب به آنها ندهد.

عمر بن سعد نیز بدون فاصله “عمرو بن حجاج” را با ۵۰۰ سوار در کنار شریعه فرات مستقر کرد و مانع دسترسی امام حسین علیه‏السلام و یارانش به آب شدند.

۲٫ در این روز مردی به نام “عبداللّه‏ بن حصین ازدی” ـ که از قبیله “بجیله” بود ـ فریاد برآورد: ای حسین! این آب را دیگر بسان رنگ آسمانی نخواهی دید! به خدا سوگند که قطره‏ای از آن را نخواهی آشامید، تا از عطش جان دهی!

امام علیه‏السلام فرمودند: خدایا! او را از تشنگی بکش و هرگز او را مشمول رحمت خود قرار نده.

حمید بن مسلم می‏گوید: به خدا سوگند که پس از این گفتگو به دیدار او رفتم در حالی که بیمار بود، قسم به آن خدایی که جز او پروردگاری نیست، دیدم که عبداللّه‏ بن حصین آنقدر آب می‏آشامید تا شکمش بالا می‏آمد و آن را بالا می‏آورد و باز فریاد می‏زد: العطش! باز آب می‏خورد، ولی سیراب نمی‏شد. چنین بود تا به هلاکت رسید.

این بود وقایع این روز :

اما روز ها وشب ها محرم الحرام در کویته با تدابیر شدید امنیتی  سپری می شود  مردم به حالت عادی سر گرم مراسم عادی خود هستند .http://jispk.persiangig.com/jamia/11-2013/quetta-jamia-muharram-7.jpg

در جامعه امام الصادق (ع) نیزمثل شب های قبل مراسم خوب برگزار شد  امشب طبق سالهای گذشته برنامه  علم برداری نیز انجام شد . این مراسم با سخنرانی طلاب مدرسه آغاز با صحبت های حجه الاسلام حاج اقای اسدی وروضه ایشان ادامه یافت با سینه زنی دعا ایشان پایان پذرفت .http://jispk.persiangig.com/jamia/11-2013/quetta-jamia-muharram-5.jpghttp://jispk.persiangig.com/jamia/11-2013/quetta-jamia-muharram-6.jpg

در ادامه توجه  شما به روضه ایشان جلب می نمایم

بعد ار ختم مراسم در جامعه  ، بادوست عزیزم جناب آقای  عاقلی  به هئت حسینی سید اباد رفتیم  . هیئت حسینی سید آباد از قدیمی ترین با تجربه ترین هیئت حسینی در کویته می باشد .

ما وقتی رسیدم که موقع سینه زنی بود . واقعا جای شما دوستان خالی  از جمعیت نظم  ونحوه سینه زنی شان بسیار لذت بردم . حیفم آمد با شما دوستان شریک نساریم  .  این شما و این سینه زنی وعزا داری


رحیمی کویته

نوشته شده توسط مدیر کل. در دسته اخبار حوزه (جامعه الامام الصادق ع ), محرم و عاشورا

انتشار یافته در عقرب ۲۰, ۱۳۹۲ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد وقایع روز هفتم محرم. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


− 1 = هفت