پیشرفت ۹۵ درصدی صحن حضرت زهرا(س) حرم علوی

1543660688

پیشرفت ۹۵ درصدی صحن حضرت زهرا(س) حرم علوی

احداث صحن حضرت زهرا (س) حرم علوی از اوایل سال ۲۰۱۲ به همت ستاد بازسازی عتبات به منظور توسعه حرم امیرالمؤمنین (ع) آغاز شد.

این طرح از دو بخش زیارتی و غیر زیارتی تشکیل شده که با توجه به پیشرفت روز افزون آن، هم‌اکنون ساخت صحن حضرت زهرا (س) در دو بخش زیارتی و غیرزیارتی رو به اتمام است.

حامد امیری مدیر طرح صحن حضرت زهرا (س) حرم علوی  با اشاره به تکمیل برخی از قسمت‌های این صحن، گفته است: بخش زیارتی صحن حضرت زهرا (س) با توجه به گستردگی و ظرافت خاص زمان زیادی را برای احداث نیاز داشت که خوشبختانه به همت مهندسان و هنرمندان ایرانی بخش اعظمی از این صحن تکمیل شده است.

وی از پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی صحن حضرت زهرا (س) حرم علوی خبر داده و گفته است: با توجه به اینکه هر روز شاهد پیشرفت بیشتر این صحن هستیم و اکنون ۹۵ درصد طرح تکمیل شده است، سعی داریم در نوروز ۹۸ بخش زیارتی و غیرزیارتی صحن حضرت زهرا (س) را به طور هم زمان افتتاح و در اختیار عتبه علویه قرار دهیم؛ البته تاکنون قسمتی از این صحن در اربعین امسال به بهره‌برداری رسیده است تا جایی که بسیاری از زائران در صحن حضرت زهرا (س) اسکان داده شدند.

 در ادامه تصاویری از پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی صحن حضرت زهرا (س) حرم امام علی (ع) را مشاهده می‌کنید


  

  

  

نوشته شده توسط حاجی علی رامیز. در دسته آخرین مطالب

انتشار یافته در قوس ۱۲, ۱۳۹۷ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد پیشرفت ۹۵ درصدی صحن حضرت زهرا(س) حرم علوی. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


− سه = 3