گزارش از پاسداری روز عاشورای حسینی // تصاویر

خواست از هر دو جهانم شود آسوده خیال    پدرم دست مرا داد به دستان حسین…

دانى که چرا داده خدا چشم بشر را؟       چون ذات خدا عاشق چشمان حسین است

لبیک یا حسین(ع)

(تجلیل از روز عاشورا)

از قرن‌ها پیش عاشورا به عنوان تجلی روز درگیری حق و باطل و روز فداکاری و جانبازی در راه دین و عقیده، شناخته شده است. امروز یک شنبه برابر با ۱۰ محرم الحرام روزی که برابر است با شهادت مظلومانه سیدالشهداء و هفتاد ودو تن از یاران باوفایش. طبق هرساله مردم مؤمن وعزادار شهر کویته، اعم از جوانان، نوجوانان و کهن سالان عاشورای امسال را نیز با پیاده روی از علمدار روڈ آغاز ودر امام (بارگاہ کلان ہزارہ) واقع در بازار نماز را خواندہ برگشتند واشک ریزان وسینه زنان به شهادت مولای غریب شان همدردی نمودند. عاشورا در مقایسه با بسیاری از رخدادهای دیگر، آغاز و انجام آن زمان کمی را به خود اختصاص داده (روز دهم محرم) اما یکی از حوادثی است که در طول تاریخ، بیشترین توجه را به خود جلب کرده و علاوه بر نقش گسترده وتاثیر همگانی، به صورت فرهنگ ویژه در آمده است، دامنه تاثیر آن تا ابدیت کشیده شد و چنان در عمق وجدانها و دلها اثر گذاشته که همه ساله دهه محرم و بویژه عاشورا، اوج عشق و اخلاص نسبت به معلم حُرّیت و اسوه جهاد و شهادت یعنی حسین بن علی (ع) انجام می پذیرد و همه، حتی غیر شعیه از دیگر مذاہب و ادیان، در مقابل عظمت روح آن آزادمردان تعظیم می‌کنند چنانچه در مراسم گردهمایی با شکوه عاشورای امسال نیز برادران اهل تسنن ما این عشق و علاقه را به سرور آزادگان سیدالشهداء عملاً نشان دادند زیرا حسین (ع)، به شیعه ای تنها اختصاص ندارد بلکه پیشوا ورهبر همه آزاد مردان است. حسین بن علی (ع) در این روز، با یاران اندک ولی با ایمان و عزت بزرگ با سپاه صد ہزاری خود فروختہ و ظاہر پرستان به مقابله برخاست و کربلا را به صحنه همیشه زنده، آزادگی و حریت مبدل ساخت۔

DSC_0069 DSC_0118 DSC_0150 DSC_0175 DSC_0213 DSC_0236 IMG_1826 IMG_1855 IMG_1884 IMG_1908

نوشته شده توسط حاجی علی رامیز. در دسته آخرین مطالب, اخبار جهان, اخبار حوزه (جامعه الامام الصادق ع ), اخبار کویته, فرهنگی تبلیغی, فوتو بلاگ, محرم و عاشورا

انتشار یافته در میزان ۰۹, ۱۳۹۶ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد گزارش از پاسداری روز عاشورای حسینی // تصاویر. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


چهار − 1 =