گزارش تصویری ازبرنامه های شب قدر امسال

23-(3)

شب های قدر را قدر بدانیم، شاید فردایی نباشد

شب قدر امسال ۱۴۴۰ – ۲۰۱۹ نیز به پایان رسید و سرنوشت یک سال برای همه مقدر شد( باشد که تقدیرمان خیر باشد) مؤمنین شهر(کویته) درمساجد وامام بارگاه های متعددی هرسه شب را احیا گرفتند ودرپیشگاه حضرت دوست به راز و نیاز پرداخته و درعزای شهادت مولای مظلومان،علی (ع) اشک ماتم ریختند.
مسجد جامعه امام صادق(ع) نیز میزبان عاشقان وولایت مداران آل محمد(ص) درطول این سه شب بود.
آغازمراسم لیالی قدر باخواندن مرثیه واشعارجانسوز در رسای مصیبت مولای مظلومان (علی علیه السلام) و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین علامه ذاکری آغازوبا سخنان عالمانه امام جمعه (کویته) علامه محمدجمعه اسدی پرنسپل جامعه امام صادق(ع) و آداب ویژه شب قدر ازجمله قرآن بر سر گذاشتن و دعای جوشن کبیر ادامه یافت، عزاداران درحالی که ناله های جانسوز الغوث الغوث آنان طنین انداز گوشها بود، با واسطه قرار دادن قرآن و چهارده نور مقدّس در پیشگاه خداوند، از آن قادر بی همتا خواستند تا گناهان آنان را بخشیده و توفیق بندگی را به آنها ارزانی دارد.
استاد درادامه فرمود: شب قدر، فرصتی در دل فرصت و موهبتی افزون بر موهبت دیگر است،برای آنها که در ماه مبارک رمضان آن همه شب را از دست دادند، فرصتی دیگر روی نمود تا بر جای ماندگان از قافله رمضان را به قافله برساند، و آنها را هم پای شب زنده داران این شب و بیداران این لحظه ها قرار دهد. پروردگار مهربان در این شب، آسان می بخشد و به سادگی قبول توبه می کند و بیش از هر زمان دیگر دعاها را مستجاب می کند و رحمت و مغفرت خود را به حراج می گذارد تا ارزان تر از هر وقت دیگر به پای تو ـ اگر خریدار باشی ـ بریزد و ساده و کم خرج، آن همه فیض و کرامت را نثار تو کند.
اینک همه چیز برای سودی بزرگ آماده است، و همه درهای رحمت باز است، و همه جور بهانه و عذرخواهی در کوتاهی ها و کژی ها پذیرفته می شود و هرکس به قدر ظرفیت و پیمانه خودش می تواند از این اقیانوس عظیم نعمت، رحمت و برکت بهره بگیرد
امشب تقدیر و سرنوشت همگان رقم می خورد. شاید فردایی نباشد بیایید هم صدا، امشب را قدر بدانیم.
ای سرور سروران ، ای برآورنده دعاها ، ای بلندیبخش جایگاهها ، ای سرچشمه نیکیها ، ای درگذرنده از خطاها ، ای عطابخش خواسته ها،ای پذیرنده توبه ها، ای شنونده نداها، ای دانای رازها، ای دور کننده بلاها ، ما را از آتش برهان ای پروردگار من!
بعد ازختم مراسم این شب، مؤمنین حاضر درجلسه وسایر مردم از گوشه وکنار با صرف طعام نیز که از طرف جامعه امام صادق(ع) ومومنین خیَّر ترتیب داده شده بود پذیرائی شدند ودرحالی که آینده سبزازچشمان همه گی برق می زد برای آخرین احیای شبهای قدر جامعه امام صادق(ع) را به قصد خانه های شان ترک گفتند.

23-(2)23 (1) 23-(4) 23-(5) 23-(6) 23-(7) 23-(8)

نوشته شده توسط حاجی علی رامیز. در دسته آخرین مطالب, اخبار حوزه (جامعه الامام الصادق ع ), اخبار کویته, فرهنگی تبلیغی

انتشار یافته در جوزا ۰۹, ۱۳۹۸ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد گزارش تصویری ازبرنامه های شب قدر امسال. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


هشت − = 2