۱۹ کشته و ۵۹ زخمی درپی وقوع انفجار تروریستی در سالن کنسرت موسیقی منچستر + تصاویر

e89666feb714ab9c3946f28f00c5d8c4_481

۱۹ کشته و ۵۹ زخمی درپی وقوع انفجار تروریستی در سالن کنسرت موسیقی منچستر + تصاویر

پلیس شهر منچستر انگلیس از وقوع یک انفجار تروریستی در در محل برگزاری کنسرت موسیقی آریانا گرنده، خواننده جوان آمریکایی خبر داده است.

بر اثر این انفجار دستکم ۱۹ نفر کشته و ۵۹ نفر زخمی شده‌اند.

در این کنسرت که دوشنبه شب در سالن بزرگ منچستر آرنا برگزار شده بود دقایقی بعد از ترک آریانا گرنده، شاهد واقعه‌ای که یک یا دو انفجار توصیف شده بود و پس از آن هزاران نوجوان حاضر در سالن سراسیمه شروع به فرار کردند.

پلیس منچستر اعلام کرد که وسیله انفجاری هم در نزدیکی ایستگاه مترو ویکتوریا که کنار سالن منچسترآرنا است، پیدا شده و به همین علت پلیس خبرنگاران و مردم را از اطراف این ایستگاه دور نگه داشته است.

در ابتدا برخی از شاهدان از شنیدن و مشاهده انفجار در داخل سالن کنسرت و نزدیکی صحنه خبر داده بودند اما با گذشت ساعتی از این واقعه، شاهدان دیگر گفتند انفجار دقیقا بعد از اتمام کنسرت و ترک آریانا گرنده، خواننده آمریکایی، روی داده و در قسمتی که معمولا افراد بعد از کنسرت برای خریدن سی‌دی یا دیگر محصولات جمع می‌شوند روی داده است.

در حالی که هنوز علت اصلی این واقعه مشخص نشده و راویت‌های متعددی از انفجار و یا یک حمله انتخاری مخابره شده، «ترزا می» نخست وزیر انگلیس با خانواده قربانیان ابراز همدردی کرده است و این واقعه را یک حمله تروریستی خوانده است.

به گفته نخست وزیر انگلیس، هیات دولت انگلیس فردا (سه‌شنبه) جلسه اضطراری تشکیل خواهد داد.

همزمان رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقام های امنیتی ایالات متحده و اطلاعاتی می‌گویند آنچه در منچسترآرنا روی داده یک حمله انتحاری بوده است و یک مرد مظنون تحت بررسی ماموران است.

پلیس از مردم خواسته در اطراف این محل تردد نکنند و گفته بازرسان پلیس اکنون این واقعه را تحت عنوان حمله تروریستی تحت بررسی دارد.

سالن سرپوشیده معروف به منچستر ارنا ظرفیتی حدود ۱۸ تا ۲۰ هزار نفر دارد و یکی از محل‌های معروف برگزاری کنسرت موسیقی است. این سالن بعد از مجموعه او۲ در لندن، بزرگترین سالن سرپوشیده بریتانیا و یکی از بزرگترین استادیوم‌های سقف‌دار در اروپا است.

حاضران در کنسرت امشب (دوشنبه ۲۲ مه) اکثرا نوجوانان و جوانانی بودند که بسیاری از آنها از شهرهای مختلف به منچستر (که یکی از پایگاه‌های مهم موسیقی در اروپا هم محسوب می‌شود) آمده بودند.

انفجار در حدود ساعت ۱۰:۳۵ دقیقه دوشنبه شب و در حالی که کنسرت موسیقی در انتهای خود بود روی داده است. آن طور که گزارش شده بخش بزرگی از جمعیت داخل سالن دختران نوجوان بوده‌اند.

a269962fe1424e1ca3e68c328b9fed61_459 134ce63057f068a219a0df338fb0b723_912

daa79432b242c16e82493597a4d8c41f_707

انفجار در سالن کنسرت موسیقی منچستر در انگلیس

نوشته شده توسط حاجی علی رامیز. در دسته آخرین مطالب, اخبار جهان, فوتو بلاگ

انتشار یافته در جوزا ۰۲, ۱۳۹۶ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد ۱۹ کشته و ۵۹ زخمی درپی وقوع انفجار تروریستی در سالن کنسرت موسیقی منچستر + تصاویر. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


× چهار = 16