“رحلت جانسوز مرجع عالیقدر!”

“رحلت جانسوز حضرت آیت الله محقق کابلی!”
***
همه از خداییم و به سوی حضرت اش باز می گردیم!
****
بدون شک، مصیبت جانسوز کوچ ابدی مرجع عالیقدر جهان تشیع، نخستین مرجع از میان شیعیان مظلوم هزاره، حضرت آیت الله محقق کابلی(رح)، جبران ناپذیر و کمر شکن می نماید!
کسی که در روزگار بس حساس و بحرانی دل به دریا زده و با عزم راسخ سنت شکنی نمود و بر حقارت تلخ تاریخی علمایی هزاره مهر پایان زد و با شجاعت تمام اعلان مرجعیت نمود، تا ثابت نماید که “جایگاه علمی، روحانی و معنوی مرجعیت” تنها به یک ملت و مردم اختصاص ندارد و “علمای هزاره” نیز می توانند به چنین مقام و جایگاه بالا و ولایی دست یابند!

IMG-20190611-WA0010
****
حضرت آیت الله محقق کابلی(رح)، با پیشنهاد و تشویق “شهید بابه مزاری” جایگاه مرجعیت را پذیرفته و اعلان همگانی نمود. وی در روزگار بى کسى هزاره ها، مرجع، ملجأ، تکیه گاه و پناهگاه ارزشمندی برای مردم خود قرار گرفت! وی علاوه بر مرجعیت دینی، مصدر خدمات بسیاری در عرصه های: علمی، فرهنگی، خدماتی و اجتماعی نیز قرار گرفت که ایجاد ده ها مدرسه، مسجد، کتابخانه و… در سراسر کشور، یادگاران ارزشمند این مرجع خدوم و پارسا است.
****
مصیبت جانسوز و کوچ غم انگیز این عالم پرهیزگار و مرجع عالیقدر را به پیشگاه حضرت صاحب الزمان، حوزه های علمیه، جهان تشیع، دفاتر معظم له، مقلدان عزادار، تمام مردم عزیز هزاره و بیت شریف ایشان، صمیمانه تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ مغفرت و بخشش الهی برای آن عزیز سفر کرده و صبر و اجر جزیل برای بازماندگان عزادار خواهانیم!
****
روح بزرگ اش شاد و یاد و نام اش جاویدانه باد!
****
مصطفی خرمی
۲۱ جوزا ۹۸

نوشته شده توسط مصطفی خرمی. در دسته آخرین مطالب

انتشار یافته در جوزا ۲۱, ۱۳۹۸ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد “رحلت جانسوز مرجع عالیقدر!”. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


هفت + = 16