بحرینی ها با قلب های خود شیخ عیسی قاسم را برای مداوا بدرقه کردند

بحرینی ها با قلب های خود شیخ عیسی قاسم را برای مداوا بدرقه کردند

مردم بحرین امروز (دوشنبه) در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) با قلب های خود و در شبکه های اجتماعی، آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان را از بیمارستان ‘ابن النفیس’ تا فرودگاه منامه بدرقه کردند. دولت بحرین اجازه نداد مردم برای بدرقه، وی را تا فرودگاه همراهی کنند.

منابع نزدیک به مخالفین آل خلیفه اعلام کردند، ترس حکومت باعث شده است که رهبر شیعیان بحرین را مخفیانه با یک دستگاه آمبولانس و تحت تدابیر شدید امنیتی به فرودگاه منتقل کنند.

مردم بحرین که به دلیل ممانعت حکومت آل خلیفه نتوانستند شیخ را از بیمارستان تا فرودگاه همراهی کنند در فضای مجازی با ساخت هشتگ #آیه_الله_قاسم دلنوشته های خود را تقدیم رهبرشان کردند.

کاربران توئیتر در یادداشت های خود با دعا و آرزوی سلامتی برای شیخ قاسم ، بازگشت سریع او به کشور را خواستار شدند.

یکی از کاربران نوشت : اگر بخواهیم رهبر عزیزمان را در یک جمله توصیف کنیم او مردی است که با خدا ، مردم ، خودش و کشورش صادق بود. خدایا او را برای مردم بحرین حفظ بفرما.

فرزند یکی از شهدای بحرین با اشاره به حضور شیخ در منزل آنها برای تسلیت شهادت پدرش ، نوشت : از بیان عشقی که در قلب های ما برجای گذاشتی ناتوانم. برای همه خوبی هایت تو را دوست داریم .

شماری از کاربران هم با هشدار به حاکمان بحرین در خصوص احتمال ممانعت از بازگشت شیخ به کشور به آل خلیفه هشدار دادند.

کاربران همچنین با هشتک #استشهاد_الامام _الصادق از این امام شفیع ، سلامتی رهبر و مقتدای خود را مسالت کردند.

جمعه گذشته حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین اجازه داد شیخ عیسی قاسم برای درمان به خارج کشور سفر کند.

شیخ قاسم که در اقامت اجباری به سر می‌برد و از سال 2016 سلب تابعیت شده است، دو هفته پیش به دلیل وخامت اوضاع جسمانی‌اش به بیمارستان منتقل شد.

منطقه ‘الدراز’ محل سکونت آیت الله قاسم مرجعیت و رهبر شیعیان و انقلاب بحرین از خرداد 1395 در محاصره نیروهای امنیتی آل‌خلیفه‌ قرار دارد و به‌ علت این محاصره، بارها روند درمانی ایشان با مشکلات فراوان روبه‌رو شده است.

حکومت بحرین طی شش سال گذشته با اعتراضات آشکار مردمی روبه‌رو بوده است. این اعتراضات مسالمت‌آمیز با هدف بهره‌مندی از حق تعیین سرنوشت برای اکثریت مردم بحرین انجام می‌‌شود.

جمعیت الوفاق اسلامی بحرین ، انتقال آیت‌الله قاسم رهبر شیعیان بحرین به لندن برای درمان را نشانه دستپاچگی حکومت آل خلیفه دانست و هشدار داد که فوت این روحانی برجسته می‌تواند پیامدهای سیاسی گسترده‌ای برای منامه به همراه داشته باشد.دیدگاهها بسته شده است.