جنازه افسر ربوده شده پاکستانی در افغانستان کشف شد

1397082309290247415902564

«طاهر داور» 17 روز پیش توسط عده ای ناشناس در اسلام آباد ربوده شده بود

به نقل از ای آر وای نیوز، جنازه یکی از افسران ارشد پلیس ایالت خیبرپختونخوا درحالی که مشخص بود پیش از مرگ مورد ضرب و جرح شدید قرار گرفته است در ننگرهار افغانستان کشف شد.

گزارش ها حاکی است این افسر پلیس پاکستان که «طاهر داور» نام داشت 17 روز پیش توسط عده ای ناشناس در اسلام آباد ربوده شده بود.

خانواده وی اعلام کرده بودند که طاهر داور برای قدم زدن به خیابان رفته بود که مورد حمله این افراد ناشناس قرار گرفته و به مکانی نامعلوم منتقل شد.

این در حالی است که دولت افغانستان تاکنون جنازه این افسر پاکستانی را تحویل مقامات دولت اسلام آباد نداده است.

گفته می شود به همراه جنازه طاهر داور نامه ای به زبان پشتو وجود دارد که از سوی قاتلین وی نوشته شده و علت قتل در آن بیان شده است.

پلیس ایالت خیبرپختونخوا در این باره اعلام کرده است: تحقیقات برای مشخص شدن قاتلین و انگیزه آن‌ها با جدیت انجام خواهد شد و عاملان این اقدام وحشیانه مجازات می‌شوند.

برخی افراد که نامه مذکور را مشاهده کرده‌اند می‌گویند در این نامه نام«ولایت خراسان» نوشته شده و طرز نگارش آن به شیوه نگارش گروه تروریستی داعش شباهت دارد.

این فرضیه با توجه به اینکه طاهر داور در دستگیر کردن و به هلاکت رساندن برخی عوامل گروه تروریستی داعش در پاکستان موثر بوده است تا حدی درست به نظر می‌رسد.

این افسر پاکستانی پیش از این نیز دو بار مورد سوء قصد از سوی عوامل انتحاری گروه‌های تروریستی قرار گرفته بود ولی جان سالم به در برده بوددیدگاهها بسته شده است.