افتتاح سرداب باب القبلة حرم امام حسین علیه السلام برای مراسم اربعین حسینی

photo_2019-10-01_13-55-17

افتتاح سرداب باب القبلة حرم امام حسین علیه السلام برای مراسم اربعین حسینی

آستان مقدس حسینی اعلام کرد: سرداب بزرگ باب القبلة مجاور قبر امام حسین علیه السلام، به روی زائران اربعین حسینی گشوده خواهد شد.

 به نقل از پایگاه خبری حرم حسینی،  «سلام سعدون» مهندس ناظر بر این طرح گفت: در حال حاضر کار برای آماده سازی سرداب بزرگ باب القبلة داخل صحن حسینی برای بازگشایی به روی زائران اربعین به سرعت درحال اجراست.

سعدون افزود: هماکنون این سرداب به سیستم خنک کننده و برق مجهز شده است.

ورودی اول این سرداب از باب الزینبیه و ورودی دیگر از باب الرجاء است. مساحت سرداب باب القبله یکهزار و ۸۰۰ متر مربع است که با افزوده شدن آن، مساحت کلی سرداب های اطراف حرم امام حسین علیه السلام به چهار هزار متر می رسد.

 سعدون گفت: پس از پایان مراسم اربعین، دوباره آماده سازی این سرداب آغاز خواهد شد و این سرداب با سنگ مرمر پوشانده می شود. علاوه براین ارتباط این سرداب با سایر سرداب های مجاور انجام می گیرد.

گفتنی است، شهر مقدس کربلا در ۲۰ صفر مصادف با سالروز اربعین امام حسین علیه السلام شاهد حضور بیش از سی میلیون زائر است که از کشورهای مختلف جهان با پای پیاده خود را به شهر کربلا می رسانند.

نوشته شده توسط حاجی علی رامیز. در دسته آخرین مطالب, اخبار جهان, فرهنگی تبلیغی, فوتو بلاگ

انتشار یافته در میزان ۱۴, ۱۳۹۸ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد افتتاح سرداب باب القبلة حرم امام حسین علیه السلام برای مراسم اربعین حسینی. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


− 4 = پنج