توسعه ۲۲۰۰مترمربعی فضای زیارتی حرم مطهر امامین جوادین (ع)

1551565874

فضای زیارتی حرم مطهر امامین جوادین علیهم السلام با تلاش عوامل اجرایی ستاد بازسازی عتبات عالیات و کمک‌های خیرین ایرانی و عراقی ۲هزارو۲۰۰مترمربع گسترش یافت

 دو صحن توسعه‌ای حرم مطهر امامن جوادین علیهم السلام در شهر کاظمین  در شامگاه سالروز میلادی حضرت زهرا(س) به روی زائران گشوده شد.

مسعود شوشتری مشاور عالی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در این آئین که مقامات عراقی نیز در آن حضور داشتند گفت:  پروژه مسقف‌سازی صحن‌های شرقی و غربی حرم مطهر امامین جوادین علیهم السلام سومین طرحی است که در کنار  دو پروژه طلا کاری ایوان باب القبله و تعویض سنگ زیر گنبد خانه و دور ضریح مطهر امسال در حرم کاظمین به بهره برداری رسید.

وی بازسازی و  توسعه اعتاب مقدسه را مرهون حمایت‌های دو ملت ایران و عراق و نیز رهنمودهای مراجع عظام به‌ویژه مقام معظم رهبری و آیت الله سیستانی دانست و گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات با همکاری تولیت‌های محترم در حال اجرای پروژه‌های توسعه‌ای همچون صحن حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در نجف اشرف و صحن عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س) در جوار بارگاه ملکوتی امام حسین علیه السلام است.

وی با بیان اینکه امیدوارم طرح توسعه حرم مطهر امامین عسکریین علیهم السلام در سامراء نیز به زودی آغاز شود اظهار کرد: شبستان‌های شرقی و غربی حرم مطهر جوادین علهم السلام در مساحتی حدود ۲۲۰۰ متر مربع فضای زیارتی مناسبی را در اختیار زائران قرار می‌دهد.

شوشتری با بیان اینکه زیبایی و شکوه این پروژه حاصل بکارگیری بهترین گروه‌های تخصصی، هنری، اجرایی و بهترین مصالح موجود است، اظهار کرد: در اجرای طرح مسقف‌سازی صحن‌های شرقی و غربی حرم مطهر امامین جوادین علیهما السلام از روش‌های نوینی در گچ‌بری‌ها، آئینه‌کاری‌ها و… استفاده شده که کیفیت و طول عمر زیادی به این تزئینات داده است.

نوشته شده توسط حاجی علی رامیز. در دسته آخرین مطالب, اخبار جهان, فرهنگی تبلیغی, فوتو بلاگ

انتشار یافته در حوت ۱۳, ۱۳۹۷ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد توسعه ۲۲۰۰مترمربعی فضای زیارتی حرم مطهر امامین جوادین (ع). شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


6 + = هشت