حمایت آیت الله فیاض از نامزد یا لیست انتخاباتی صحت ندارد

فیاض

آیت الله العظمی شیخ اسحاق فیاض از مراجع تقلید نجف اشرف تأکید کردند که از هیچکدام از شخصیت ها و لیست ها در انتخابات پارلمان عراق حمایت نمی کنند.

در پیامی که توسط دفتر ایشان منتشر شد آمده است: این مرجع تقلید در یک مسافت نسبت به همه گروه های سیاسی شرکت کننده در انتخابات پارلمان قرار دارند.

این پیام می افزاید: آیت الله فیاض از هیچ گروه سیاسی حمایت نکرده و علیه هیچ کدام از گروه های سیاسی نخواهند بود. همچنین به حمایت از هیچ نامزدی نپرداخته و علیه نامزد خاصی موضع نمی گیرند بلکه در یک مسافت نسبت به همه قرار دارند.

پیام دفتر آیت الله فیاض تصریح می کند: آیت الله فیاض هیچ نامزد یا گروه سیاسی نزدیک به خود ندارند و هر ادعایی در این زمینه، غیرصحیح است.

این دفتر اظهار داشت: این مرجع تقلید کاملا از فعالیت سیاسی در عراق به دور هستند و هیچگاه در چنین مسائلی دخالت نمی کنند. هر آنچه در این زمینه در جامعه یا شبکه های اجتماعی نقل می شود، کذب به شمار می آید.

گفتنی است یک کلیپ ویدیویی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که نشان می دهد آیت الله فیاض از یک گروه خاصی در انتخابات حمایت می کنند.

دفتر این مرجع تقلید اظهار داشت که این کلیپ متعلق به این دوره نیست بلکه به سال های گذشته و انتخابات پیشین تعلق دارد.

انتخابات پارلمان عراق از صبح امروز در این کشور آغاز شد و در مجموع ۱۴۳ حزب در قالب ۲۷ ائتلاف با هم رقابت دارند.

همچنین ۲۴ میلیون نفر از مجموع بیش از ۳۷ میلیون جمعیت عراق واجد شرایط شرکت در چهارمین دوره انتخابات پارلمانی عراق از سال ۲۰۰۳ (تغییر نظام سیاسی) هستند.

با توجه به اینکه نظام اداره عراق مبتنی بر پارلمان است و انتخاب نخست وزیر، رییس جمهور، رییس پارلمان و وزیران کابینه مرتبط با انتخابات پارلمانی است، بر همین اساس، انتخابات پارلمانی که هر چهار سال یکبار در عراق برگزار می شود، از اهمیت بالایی برخوردار است.

به دلیل این که انتخابات امسال، اولین انتخابات بعد از پیروزی کامل عراق بر گروه تروریستی داعش است، این انتخابات با اهتمام مضاعفی مورد توجه جریان های سیاسی داخل عراق و کشورهای منطقه و جهان قرار گرفته و گفته می شود که این انتخابات ساختار آینده سیاسی عراق را ترسیم می کند.

نوشته شده توسط حاجی علی رامیز. در دسته آخرین مطالب, اخبار جهان, فوتو بلاگ

انتشار یافته در ثور ۲۳, ۱۳۹۷ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد حمایت آیت الله فیاض از نامزد یا لیست انتخاباتی صحت ندارد. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


7 − سه =