شور هفته وحدت، جشن میلاد پیامبر پاکستان را سبزپوش کرد+تصاویر

مردم مسلمان پاکستان همزمان با فرا رسیدن ایام هفته وحدت با شور و اشتیاق خیابان‌ها، کوچه‌ها و حتی وسایل نقلیه خود را سبزپوش کردند.

1397090109390522115961644

به نقل از اکسپرس نیوز؛ رنگ سبز نشانه عید ولادت حضرت ختمی مرتبت است زیرا گنبد ایشان سبز رنگ است و از سوی دیگر این رنگ نماد پرچم کشور پاکستان است از این رو اغراق نکرده‌ایم که اگر بگوییم تمام کوچه و خیابان‌های پاکستان از آغاز هفته وحدت تا پایان آن سبز رنگ می‌شوند.

برپایی کاروان‌های شادی یکی از رایج‌ترین کارهایی است که در تمام شهرها و روستاهای پاکستان برگزار می‌شود و دسته‌های مردم در حالی که گل به دست دارند برپیامبر گرامی اسلام (ص) صلوات می فرستند و کوچه و خیابان‌ها را طی می‌کنند.

در ایام هفته وحدت شیعیان و اهل سنت پاکستان دست در دست هم می‌دهند و جشن میلادالنبی(ص) را برگزار می کنند تا جلوه‌ای از اتحاد عالم اسلام باشد.                                                                                                       

گفتنی است پاکستان امسال میزبان کنفرانس بین المللی رحمه للعالمین بود که با حضور علمایی از کشورهای مختلف اسلامی برگزار شد.

نوشته شده توسط حاجی علی رامیز. در دسته آخرین مطالب, اخبار پاکستان, فرهنگی تبلیغی, فوتو بلاگ

انتشار یافته در قوس ۰۳, ۱۳۹۷ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد شور هفته وحدت، جشن میلاد پیامبر پاکستان را سبزپوش کرد+تصاویر. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


− یک = 7