عمران خان: برای مبارزه با فساد اقتصادی قوانین جدی‌تری تصویب می‌کنیم

Imran-Khan-PM-1-750x369

عمران خان: برای مبارزه با فساد اقتصادی قوانین جدی‌تری تصویب می‌کنیم

به نقل از جیو تی وی، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: مردم نباید بابت مشکلات اقتصادی موجود و کاهش ارزش روپیه نسبت به دلار نگران باشند زیرا این اتفاق کاملا موقتی است و به زودی برای همیشه حل خواهد شد.

وی تصریح کرد: پیشرفت در عرصه صنعتی باعث پیشرفت اقتصادی می‌شود و دولت پاکستان نیز در تلاش است که از صنایع حمایت کند.

عمران خان گفت: کشورهایی مانند چین، امارات و عربستان حاضر شدند از ما حمایت کنند تا مشکلات اقتصادی موجود را پشت سر بگذاریم.

نخست وزیر پاکستان اظهار داشت: ما از تمام صادرکنندگان داخلی حمایت خواهیم کرد و به هر شکل ممکن مسیر فعالیت آنان را هموار می‌کنیم.

رئیس حزب تحریک انصاف با اعلام نتایج مثبت سفرش به مالزی گفت: سرمایه گذاران این کشور به زودی روانه پاکستان می‌شوند تا در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنند.

عمران خان تاکید کرد: تا هفته آینده قوانین جدید و جدی علیه فساد اقتصادی در کشور تصویب خواهد شد که نتیجه آن در کاهش مشکلات موجود بسیار موثر است.

وی افزود: سالانه ده میلیادر دلار پولشویی در پاکستان اتفاق می افتد که اگر بتوانیم مانع آن شویم با چالش های موجود روبرو نخواهیم شد.

عمران خان گفت: ورود سرمایه‌گذاران به پاکستان افزایش یافته است و تلاش ما این است که از آنها حمایت کنیم و تا رونق چرخه اقتصادی کشور بیشتر شود.

گفتنی است از زمان روی کار آمدن حزب تحریک انصاف، یکی از تلاش های جدی دولت پاکستان دست و پنجه نرم کردن با مشکلات اقتصادی بوده است.

روز گذشته ارزش روپیه پاکستان نسبت به دلار کاهش چشمگیری داشت و هر دلار آمریکایی با ۱۴۰ روپیه پاکستانی معاوضه شد.

نوشته شده توسط حاجی علی رامیز. در دسته آخرین مطالب, اخبار جهان, اخبار پاکستان

انتشار یافته در قوس ۱۲, ۱۳۹۷ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد عمران خان: برای مبارزه با فساد اقتصادی قوانین جدی‌تری تصویب می‌کنیم. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


× هشت = 40