پاکستان هشتمین مقصد زیبای گردشگری جهان معرفی شد +تصاویر

49035917_2309040542705118_8695422811310653440_n

پاکستان هشتمین مقصد زیبای گردشگری جهان معرفی شد +تصاویر

به نقل از اکسپرس نیوز، مجله فوربز که یکی از معتبرترین نشریات حوزه گردشگری در سطح جهان است لیست ۱۰ کشور برتر برای گردشگران را در سال ۲۰۱۸ معرفی کرد.

طبق گزارش این نشریه وجود مناظر طبیعی بکر و محیط زیست بی‌نظیر در پاکستان باعث شده تا پس از بهبود شرایط امنیتی در این کشور اینک به مقصد مهمی برای گردشگران خارجی به خصوص اروپایی‌ها تبدیل شود.

فوربز به نام « جاده قراقرم، دره هُنزه، روستای شگر و خپلو» اشاره کرده و آن را در زمره زیباترین مکان‌های گردشگری جهان آورده است.

علاوه بر این نشریه بین المللی مهمان نوازی مردم پاکستان و ارزان بود سفر به این کشور را از دیگر دلایل قرار گرفتن نام پاکستان در لیست ده مقصد برتر گردشگران دانسته است.

وجود ۵ قله بالای هشت هزار متر در پاکستان و هم چنین دهها قله که ارتفاع آنها بیش از ۷ هزار متر هستند نیز مورد توجه ویژه گردشگران قرار گرفته است.

۹ کشور دیگری که نامشان در این لیست قرار دارد عبارتند از: بوتان، کلمبیا، مکزیک، اتیوپی، پرتغال، مادگاسکار، مغولستان، راواندا و ترکیه.

صنعت گردشگری در پاکستان پس از موفقیت عملیات‌های ضد تروریستی ضرب عضب و رد الفساد به شدت رو به گسترش است و با تلاش‌های دولت اسلام آباد مجتمع‌های تفریحی مختلفی در شهرهای این کشور در حال ساخت هستند.

نوشته شده توسط حاجی علی رامیز. در دسته آخرین مطالب, اخبار جهان, اخبار پاکستان

انتشار یافته در جدی ۰۶, ۱۳۹۷ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد پاکستان هشتمین مقصد زیبای گردشگری جهان معرفی شد +تصاویر. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


+ 9 = پانزده