گرامیداشت دهه کرامت در جامعه امام صادق علیه السلام + عکس

DSC_0039

ولادت با سعادت دو گوهر گیتی حضرت ثامن الحجج(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س)و دهه کرامت بر شما مبارک باد.

ولادت با سعادت دو گوهر گیتی حضرت ثامن الحجج(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س)و دهه کرامت بر شما مبارک باد.

دهه کرامت،دهه اول ماه ذی‌العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه(علیها السلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) می‌باشد۔

این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.

مهر و وفایی که خواهر مهربان و دلداده را به هجرت وادار نموده و غربت و بیماری و مرگ در فصل جوانی را برای او آسان کرده است.

دهه کرامت تداعی کننده عزم و قاطعیت و اراده آهنین زنان بزرگ و بانوان و الامقام و گرانقدر جهان می‌باشد.

تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شوند چرا که حرم حضرت معصومه و امام رضا (علیهماالسلام) کانون دعا و قرآن و نیایش و … است.

دهه کرامت یادآور تمام خوبی‌هاست. و یادآور جمال انسانی است.

لذا به این مناسبت (دو مولودِ با برکت)محفلی پر شکوه با شرکت سبز مؤمنین، جوانان و نوجوانان و امامان مساجد و امام بارگاه ها در جامعه امام صادق علیه السلام برگزار شد.

این مراسم امشب (شب پنج شنبه )۱۰ ذی القعده بعد از نماز مغربین ساعت ۹ الی ۱۱:۳۰ باصرف طعام(نذر) برگزارشد.

جشن امشب با قرائت آیات روح بخش قرآن کریم توسط قاری محترم ظفر عباس مجتبایی آغاز وبا شعر ومنقبت خوانی مداحان و منقبت خوانان اهلبیت (ع) جلسه ادامه یافت که درخاتمه با سخنرانی مداح اهلبیت جناب آقای (سید محمدرضا موسوی) و با دعای حجة الاسلام والمسلمین جناب آقای خُرّمی به پایان رسید.

DSC_0049 DSC_0048 DSC_0043 DSC_0023 DSC_0025 DSC_0034 DSC_0041 DSC_0018 DSC_0006 DSC_0004 DSC_0001

نوشته شده توسط حاجی علی رامیز. در دسته آخرین مطالب, اخبار جهان, اخبار حوزه (جامعه الامام الصادق ع ), اخبار کویته, فرهنگی تبلیغی, فوتو بلاگ

انتشار یافته در اسد ۱۱, ۱۳۹۶ با بدون دیدگاه

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد گرامیداشت دهه کرامت در جامعه امام صادق علیه السلام + عکس. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید


− شش = 2