بقیع هم‌زمان با سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها غریب‌تر شد

در حالی که قبرستان بقیع روزانه در برخی ساعات باز است، دیروز هم‌زمان با سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها ساعات ورود به این مکان مقدس که محل تدفین مادر سادات است، کاهش یافت.

 قبر حضرت زهرا سلام الله علیها بی‌نشان است، اما بر اساس روایات پیکر مطهر مادر سادات در مدینه منوره و در قبرستان بقیع مدفون شده است.

 هم‌زمان با سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها، مدینه همچنان غریب است و قبرستان بقیع زائری ندارد. مأموران سعودی هم در قسمت‌هایی از بقیع حضور دارند

سعودی‌ها در سال‌های گذشته محدودیت‌هایی برای تشرف به بقیع اعمال کردند و حتی در ایام مناسبتی به ویژه حج تمتع هم این محدودیت‌ها را تشدید می‌کنند؛ تا جایی که علاوه بر ممنوعیت دعاخوانی و مداحی در بقیع، تجمع در جوار قبور ائمه مدفون در آن هم امکان‌پذیر نیست. ورود بانوان هم به بقیع همچنان ممنوع است. قبرستان بقیع در طول روز برخی ساعات باز است، به طوری که بعد از نماز صبح تا حوالی ساعت ۹ و ساعاتی بین نماز ظهر و عصر زائران می‌توانند وارد بقیع شوند.

تعداد زائران عمره در روزهای اخیر افزایش یافته است و در هفته‌های آینده هم ایرانیان پس از هشت سال به عمره اعزام می‌شوند. هم‌اکنون بیشتر شیعیان در مدینه از کشورهای عراق، هند و پاکستان هستند که آنها هم برای تشرف به بقیع با محدودیت زمانی همراه بودند؛ چرا که ساعات باز بودن درهای بقیع به حداقل رسیده است و سعودی‌ها درهای بقیع را صبح زودتر از همیشه بستند.دیدگاهها بسته شده است.