جدیدترین قوانین ازدواج در هند با هدف فشار بر مسلمانان

345-1024x727
گاردین در نوشتاری به جدیدترین قوانین مربوط به ازدواج در هند و بهانه‌های آن برای هدف قرار دادن مسلمانان پرداخته است.

گاردین در این باره نوشت: به تازگی پلیس هند به ویژه در ایالت اوتارپرادش چندین جوان مسلمان را به جرم آنچه اغوای زنان هندو، ازدواج با آنان و کشاندن آنان به سمت دین اسلام نامیده، بازداشت کرده است.
سال ها است که هندوهای افراطی در هند مسلمانان را متهم به نوعی اقدام می کنند که از آن با نام جهاد عشق یاد می شود!

آنها مسلمانان را متهم می‌کنند با درگیر کردن عاطفی دختران هندو آنها را وادار به تغییر دین خود و گرویدن به اسلام می‌کنند و در نهایت با آنها ازدواج می‌ کنند.

در اوتارپرادش، پلیس به چندین مراسم ازدواج حمله کرده و دستکم ۱۰ جوان مسلمان را بازداشت کرده است و اتهام آنها جهاد عشق است. این بازداشت‌ها براساس قانون ممنوعیت ازدواج اجباری صورت می‌گیرد.

با وجود اذعان دولت هند به عدم وجود هیچ نمونه رسمی از جهاد عشق اما این تئوری توطئه در میان هندوها به شدت رواج پیدا کرده و بهانه جدیدی برای آزار و اذیت اقلیت مسلمان شده است.

تنها در یک نمونه در اوتارپرادش نیروهای پلیس براساس گزارش یک گروه افراطی هندو به مراسم عروسی “حیدرعلی” ۳۹ ساله حمله کرده و یک شب او را در بازداشت نگه داشتند؛ “حیدرعلی” وقتی آزاد شد که خانواده او ثابت کردند عروس‌اش از اول هم مسلمان بوده است. این در حالی بود که پلیس علی را به شدت شکنجه کرده است.

از ماه دسامبر که قانون ممنوعیت ازدواج میان قائلان دو دین در اوتارپرادش تصویب شده پلیس مانع برگزاری چندین مراسم شده است.

گروه‌های حقوق بشری و فعالان مدنی بارها در مورد تلاش هندوهای افراطی برای آزار و اذیت مسلمانان به بهانه‌های واهی هشدار داده‌اند.دیدگاهها بسته شده است.