منطق سال جدید

 
سال نو خاورمیانه به هدیه قتل و کشتار به مردم فلسطین شروع شد. شاید! این را ما ندانیم این منطق مدرن سال جدید باشد که جامعه جهانی هیچ گونه واکنش علیه ان از خود نشان نداده است.درمدت حملات و یورش نظامیان اسرائیل به غزه که در این تهاجم خونبار بیش از 1000 انسان بی گناه که 40 فی صد انان را زنان و کودکان تشکیل می دهدبه قتل رسیده و بیش 1500 نیز زخمی گردیده است، سازمان ملل، کمیسون حقوق بشر، اتحادیه اروپا به خصوص آمریکا که خودیشان را یکی از پیشتازان در عرصه دفاع از حقوق بشر، آوردن دموکراسی برای مردم مظلوم جهان میدانند حمله بر افغانستان و عراق را یاری جستن به مردم مظلوم و محروم دوکشور دانست چرا تاکنون هیچ گونه اقدام عملی علیه اسرائیل سفاک به اجرا نمی گذارند؟ وقت از نماینده آمریکا در شورای امنیت سوال می شود چرا از اسرائیل حمایت نظامی میکنید در جواب مگوید ما از اسرائیل حمایت نمیکنیم بلکه از روند پروسه صلح در خاور میانه حمایت میکنیم. آیا ریختن خون هزار تن از مردم بیگناه فلسطین و انداختن بمبهای خوشه ای ، فوسفوری، شلیک کردن توب و تانک، تخریب کردن منازل و مساکین مردم بی دفاع فلسطین به نظر شما حمایت کردن از روند و پروسه صلح می باشد؟ این تهاجم خونبار تروریستان دولتی و قاتلان انسان و انسانیت نشان داد که سازمان ملل، کمیسون حقوق بشر، اتحادیه اروپا  و ایالت متحده بازیگران اصلی در صحنه میباشد. فقط آنان از انسان و انسانیت به اندازه یک واژه درک کردن و الا تا کنون چگونه وجدان انسان های سالم در قبال قتل عام مردم بیگناه غزه ساکت و آرام می نشست؟ در طول این حملات بجای روشنی برق ما شاهد روشن هزاران بمب خوشه ای و فوسفوری بالای مردم غزه هستیم و بجای رساندن آب آشامیدنی، دریاو سیل از خون در غزه جاری می شود. به راه انداختن اینگونه کشتار نتیجه همان کمک سالانه دو میلیارد دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی آمریکا به اسرائیل و ساکت نشستن دول عرب مزدور و بندگان خاص آن است.
این تجاوز از پیش طراحی شده نشان داد هیچ خبر از حقوق و احترام به بشر در جهان متمدن معنی ندارد. فقط دغل بازی و نیرنگ و فریب دادن اذهان مردم دنیا و عدّه ای که شیفته قدرت و سلطنت شخصی اش مانند حسن مبارک و امثالهم میباشد. سازمان ملل فقط بازیچه استعمارگران و سلطه طلبان قرار گرفته اند. این جنایت جنگی اسرائیل اولین جنایت این رژیم و حامیان شان نیست. بلکه ما در ادوار گذشته شاهد فجایع بدتر از این رژیم و دوستان نا پاکشان بودیم که در تاریخ به ثبت رسیده و هرگاه چشم انسان های بیدار به ان وقایع وحشتناگ بیافتد لرزه بر اندام انسان واقعی و آگاه میافتد. شما به گذشته این رژیم در هر مقطع از زمان نگاه کنید و به وجدان پاک تان ارجاع دهید و قضاوت کنید رفتار با انسان این گونه است؟ فجایع که شارون سفاک در جنوب لبنان در اردوگاه صبرا و شتیلا مرتکب شد و جمع کردن زنان فلسطین، برهنه نمودن انان و بعد تیر باران شدن آنان بدست نظامیان اسرائیل، کشتار مردم لبنان در سال 2006 و مخصوصا حادثه قانا… در صفحه سرخ تاریخ به ثبت رسیده.
آیا سازمان ملل، کمیسون حقوق بشر و دیده بان حقوق بشر برای نظاره این گونه فجایع تکان دهنده بجود آمده است؟ آری! ای مسلمانان با الخصوص ای ملت اعراب و حاکمان دست نشانده غرب از خواب غفلت بیدار شوید یک بار جلو نفس اماره خویش را بدست نفس لوامه خویش بسپارید و بدفاع از مردم مظلوم فلسطین که سالهاست در آتش بنام صلح و احترام حقوق بشر میسوزد از معرض مخمصه و هلاکت نجاتش دهید تا وجدان و سرشت پاک انسان و انسانیت را زیر سوال نبرید. اگر شما این کار را فعلا بخاطر  ولی نعمت خویش انجان ندهید. ولی بدانید که فردای نیز بدنبال این لحظه ها خواهد بود و ملت شما این را درک کرده اند و روزی شاهد پیروزی ملت های مظلوم مانند فلسطین خواهیم بود. شما سکوت را اختیار و پیشه خویش قرار داده اید سکوت که بد تر و مرگبار تر از شرکت در تجاوز میباشد. و بدانید نتیجه و پیامد این گونه نمایش سریالی بر خلاف میل و مرام شما رقم نخواهد خورد.

 

محمد امین عالمی

+;نوشته شده در ;پنجشنبه سوم بهمن 1387ساعت;11:23 توسط;مدیریت سایت; |;


6 دیدگاه برای “منطق سال جدید